Microsoft w czołówce firm produkujących oprogramowanie Business Intelligence według Gartnera.

Microsoft kolejny rok z rzędu znajduje się w czołówce firm oferujących oprogramowanie BI według raportu Gartnera.

Oprogramowanie Business Intelligence - liderzy na rynku.

Liderzy na rynku oprogramowania Business Intelligence, źródło: Gartner (Luty 2015)


Producent może pochwalić się wdrożeniami systemów o rozmiarach większych niż inne firmy w zestawieniu (na jedno wdrożenie przypada średnio 6000 użytkowników końcowych w porównaniu z ogólną średnią: 1554 użytkowników). QBICO, jako partner Microsoft oferuje rozwiązania zintegrowane z platformą BI na miarę potrzeb użytkownika biznesowego.

Oprogramowanie Business Intelligence w Chmurze

Jak wynika z ankiety, przeprowadzonej przez Gartnera, jednym z ważniejszych powodów wybierania oprogramowania Microsoft jest atrakcyjna cena zakupu licencji. Wiele narzędzi zintegrowanych z Excel, takich jak Power Query, Power Pivot, Power View, znajduje się w licencji Office 365 Enterprise. Umożliwiają one samodzielne przekształcanie danych, interaktywne wizualizacje dzięki Power View i Power Map.

Ponadto, w subskrypcyjnym modelu płatności, użytkownik uzyskuje możliwość zapisywania wyników pracy z Power BI i dzielenia się nimi w Chmurze przez SharePoint. Dodatkowo w 2015 roku Microsoft zapowiada wejście na rynek niezależnej od Office 365 wersji oprogramowania Power BI Designer z darmową pojemnością do 1 GB danych na użytkownika, lub Power BI Pro, z 10 GB miejsca za 10$ miesięcznie.

 

Wdrożenia oprogramowania Business Intelligence

  • System Business Intelligence na miarę

    Autorski system analityczny Pulpit Kontrolny w pełni integruje się z platformą BI Microsoftu, umożliwia samodzielne przeprowadzanie analiz przez przeglądarkę Internetową dla każdego pracownika w każdym komputerze. (Zobacz demo).

    Oprogramowanie Business Intelligence