Mundial na ekranach telewizorów i smartfonów!

IAB (Interactive Advertising Bureau) i On Device Research przeprowadziły badanie, które miało dać odpowiedź na pytanie: Za pośrednictwem jakich urządzeń kibice zamierzają śledzić mundial?
 
Nikogo chyba nie zaskoczy, że respondenci bgadania zadeklarowali, że piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii będą oglądać na ekranach telewizorów. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 63 proc. z nich.
 
Drugim najbardziej popularnym urządzeniem, z którego będą korzystać fani footballu jest (o dziwo) SMARTFON. Skorzysta z niego blisko połowa, bo aż 48 proc. ankietowanych.
Na trzecim miejscu w rankingu znalazły się komputery stacjonarne i laptopy, z wynikiem 32 proc., a kolejno za nimi: telewizory z dostępem do internetu (24 proc.), tablety (18 proc.) , radia i zwykłe telefony komórkowe (po 7 proc.).  
 
O tak wysokim wyniku smartfona zadecydowały jego cechy funkcjonalne, a w szczególności: małe rozmiary i możliwość sprawdzenia wyników w dowolnym miejscu (również poza domem ) i o każdej porze. Dodatkowym atutem okazała się możliwość szybkiego dzielenia się wrażeniami z mundialu w mediach społecznościowych.  

Przygotowano na podstawie: wirtualnemedia.pl