Najlepsi dostawcy Business Intelligence

Niekwestionowanymi liderami w dziedzinie oprogramowania Business Intelligence według najnowszego raportu Gartnera zostały takie firmy, jak: Tableau, Microsoft i Qlik. Według analityków zmiana na rynku platform BI osiągnęła punkt zwrotny. Jak w efekcie zmienią się systemy analityczne? Czego należy oczekiwać od nowoczesnych rozwiązań BI?

Pobierz Raport Gartnera 2016 od naszego Partnera Tableau

Najważniejsze trendy w Business Intelligence 

Jednym z ważniejszych trendów na rynku platform Business Intelligence jest dostosowanie rozwiązań do potrzeb użytkownika biznesowego i dostarczenie mu narzędzi do samoobsługowej analityki. Według prognoz, do 2018 roku na rynku królować będą inteligentne i nowoczesne narzędzia typu data discovery, umożliwiające odkrywanie zależności i przyczyn zjawisk za pomocą zapytań w języku naturalnym. Jednocześnie specjaliści uważają, że w perspektywie długoterminowej rozwiązania przystosowane do modelu korporacyjnego z raportami predefiniowanymi przez IT będą powoli ustępować, mimo że obecnie w wielu korporacjach nie zanosi się na przeprowadzenie tak inwazyjnych zmian. W niedalekiej przyszłości można spodziewać się coraz łatwiejszych w obsłudze rozwiązań dla użytkownika biznesowego. W związku z dynamicznymi zmianami rynku, analitycy uwzględnili nowe kryteria oceny systemów, co zaowocowało zmianami pozycji liderów w porównaniu do raportu z 2015 roku

gartner-magic-quadrant-bi-2016

Źródło: Gartner (Luty 2016)

Liderzy Business Intelligence według Gartnera

microsoft-power-biMicrosoft oferuje stosunkowo szeroki zakres możliwości analitycznych, zarówno w modelu on-premises (instalowany w infrastrukturze klienta) jak i w chmurze Azure. Ocenie analityków Gartnera został poddany Power BI. Umożliwia on korzystanie z Business Intelligence w chmurze, a także na desktopie za pomocą Power BI Desktop. Power BI to data discovery i interaktywne dashboardy w prostym narzędziu. Niewątpliwie mocną stroną oferty Microsoft jest cena - to jedno z najtańszych rozwiązań obecnie na rynku. Microsoft został wysoko oceniony pod względem budowania społeczności użytkowników, udostępniania tutoriali i dokumentacji, organizacji konferencji i wydarzeń, jednym słowem całego zaplecza informacyjnego, dzięki któremu użytkownik odkrywa możliwości narzędzia. Sukces narzędzia Power BI wynika również z rozszerzania i tak już imponującej liczby źródeł danych, które są wspierane. Dla przykładu, Power BI może został zintegrowany z Facebook, Salesforce, Google Analytics, Marketo i wieloma innymi. Narzędzie integruje się również z danymi znajdującymi się w infrastrukturze klienta.

Współpracujemy z najlepszymi

pulpitkontrolny_b2b2QBICO s.c. jako Srebrny Partner Microsoft w dziedzinie Data Analytics i Data Platform wdraża rozwiązania Business Intelligence zbudowane na platformach Microsoft.
Autorski system PulpitKontrolny.pl może w łatwy sposób zostać zintegrowany z Tableau. Korzystając z najlepiej ocenianych i najnowocześniejszych technologii Microsoft i Tableau, możemy zaoferować system Business Intelligence, jakiego oczekuje współczesny użytkownik biznesowy. Pulpitkontrolny.pl to narzędzie, które ułatwi i zautomatyzuje pracę, pomoże oszczędzić czas, dostarczy potrzebnych informacji dla członków organizacji. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna, więc korzystanie narzędzia nie sprawi trudności użytkownikom. Może zostać rozszerzony o dowolne funkcjonalności na życzenie Zamawiającego, w związku z rosnącymi potrzebami. Za jego pomocą można zintegrować dane z wielu źródeł, co przykładowo ułatwi kontrolowanie wyników wielu sklepów. Użytkownik może stworzyć dowolny raport korzystając z intuicyjnego mechanizmu "drag&drop" (przeciągnij i upuść) i dzielić się zdobytymi informacjami z innymi członkami organizacji. System jest oferowany w modelu wdrożenia dla MSP oraz dużych firm i sieci sklepów. Dowiedz się więcej