Ocena I edycji konferencji BIG Data GigaCon

27. stycznia wzięliśmy udział w konferencji Big Data zorganizowanej w Warszawie przez firmę GigaCon. Było to pierwsze takie spotkanie w 2014 roku i można powiedzieć, że stanowiło inaugurację kolejnego roku zmagań branży IT z problemem wykorzystania wielkich zbiorów danych na potrzeby użytkowników biznesowych.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele sektora informatycznego, finansowego oraz innych, korzystających w swojej pracy z rozwiązań Business Intelligence. Nie zabrakło również pasjonatów tematu, którzy przybyli na konferencję po to, aby dowiedzieć się, jakimi narzędziami dysponuje IT oraz w jakim kierunku zmierzają Ci najlepsi.

Menadżerowie i analitycy pytali nas o sposoby adaptacji autorskich rozwiązań Qbico do potrzeb ich firm, a także usługi, jakie możemy im zaoferować w zakresie analizy Big Data.

Przybyli na konferencję widocznie ekscytowali się pomysłem stworzenia uniwersalnego systemu, który mógłby pokonać ograniczenia wynikające z wielkości, różnorodności i zmienności wielkich zbiorów danych (3V).

Podczas spotkania panowała atmosfera entuzjazmu wynikającego z omawiania frapującego wszystkich tematu. W trakcie prelekcji słuchacze byli skupieni na wyłowieniu jak największej ilości cennych informacji, które później z nami konsultowano.

Podsumowując konferencję należy szczególnie zwrócić uwagę na fakt, że Big Data jest niezwykle nośnym tematem. Wiele firm i instytucji dąży do jak najlepszego wykorzystania wielkich zbiorów danych, aby przekuć je w realne zyski. Przedsiębiorcy poszukują rozwiązań, które w łatwy sposób mogliby wdrożyć w swoich firmach. Inni chcą pozyskać wiedzę, która pozwoli im samodzielnie zbudować system Big Data wewnątrz organizacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konferencji oraz zainteresowanie naszymi projektami. Dziękujemy również organizatorom za profesjonalne przygotowanie. Mamy nadzieją, że spotkamy się w 2015 roku, na kolejnej, II edycji konferencji Big Data GigaCon'u. Do zobaczenia!   

Zespół Qbico