Relacja z konferencji „Business Intelligence w instytucjach finansowych”

18 lutego w Warszawie uczestniczyliśmy w konferencji „Business Intelligence w instytucjach finansowych”, zorganizowanej przez Multitrain. Była to już piąta odsłona corocznego wydarzenia, dotyczącego zagadnień Business Intelligence w tej branży.

Na spotkanie do Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” przybyli licznie przedstawiciele firm i instytucji z obszarów bankowości, ubezpieczeń, rachunkowości i pokrewnych. Celem konferencji było zaprezentowanie najnowszych rozwiązań informatycznych w dziedzinie analizy i zarządzania danymi finansowymi.

Podczas wykładów omówiono na przykładach istniejące narzędzia i metody ich wykorzystania w pracy firm i instytucji finansowych. Wszystko po to, aby uświadomić słuchaczy, w jaki sposób narzędzia informatyczne mogą przełożyć się na usprawnienie procesów wewnętrznych i zewnętrznych, a tym samym - na poprawę kondycji firm. Prelegenci zastanawiali się również nad tym, jak w najbliższej przyszłości rozwiną się systemy BI dla branży finansowej.

Konferencję charakteryzowało podejście realistyczne - skupienie się na istniejących narzędziach i możliwościach ich wykorzystania dla poprawy działalności przedsiębiorstw finansowych. Jeżeli chodzi o wykłady, naszym zdaniem, szczególnie ciekawą okazała się tematyka dotycząca wdrożeń systemów data governance w bankach oraz wykorzystania social BI w kontekście relacji z klientami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za gorące zainteresowanie naszymi realizacjami i produktami. Dziękujemy też za odwiedzenie stoiska naszej firmy. 

Zespół Qbico