Case study - wielofunkcyjny system IT dla sieci komisów gier video.

 

" Firma QBICO zaprojektowała dedykowaną aplikację wspierającą procesy biznesowe. ”
- Prokurent, GAMESECTOR SP Z O. O.

Specyfika projektu
Przedmiot: Wdrożenie systemu IT dla sieci komisów gier video.
Branża: Sprzedaż i dystrybucja
Usługa: Analiza, wdrożenie, utrzymanie i rozwój. 
Klient: GAMESECTOR SP Z O. O.
Lokalizacja: Polska
Czas realizacji: 2014 - obecnie
Najważniejsze narzędzia i technologie: C#, SQL Server, PHP, MySQL, ASP.NET 
Realizacja: QBICO


Cel projektu

Stworzenie skalowalnego systemu, który integrowałby rozwiązania dostępne na rynku (Subiekt, PrestaShop) w jeden wydajny i spójny system dostosowany do specyficznych wymagań sieci komisów gier video.


O projekcie

  Firma QBICO opracowała system, składający się 3 modułów:
 
  1. Katalog Centralny gier – moduł WWW oparty o ASP.NET pozwalający na zarządzanie dostępnymi tytułami gier oraz kształtowanie polityki cenowej wspólnej dla wszystkich placówek. Dzięki rozwiązaniu Qbico, wystarczy, że cena zostanie zmieniona w jednym miejscu co spowoduje automatyczną zmianę w Subiektach zainstalowanych we wszystkich sklepach Zamawiającego.
  2. Nakładka QGames – jest autorską aplikacją napisaną w C# integrującą się z Subiektem GT za pomocą Sfera. Nakładka QGames rozszerza podstawowe funkcjonalności oprogramowania Subiekt o opcje specyficzne dla Zamawiającego (automatyczna synchronizacja z Katalogiem Centralnym, drukowanie umów skupu, skup detaliczny i niedetaliczny itp.)
  3. Integrator Subiekt – PrestaShop. Dzięki temu modułowi wprowadzenie danych produktów do sklepu internetowego zajmuje tylko kilka chwil. Jest to duża oszczędność czasu - uzupełnienie opisów, zdjęć, cen, stanów magazynowych w tradycyjny sposób może zająć nawet wiele dni. Po rozpoczęciu sprzedaży w sklepie internetowym, stany magazynowe są automatycznie aktualizowane z magazynem w Subiekcie. 
 
1,625 mld USD
wartość rynku usług
integracji systemów
              IDC, VII 2015

Aplikacje dedykowane

to rozwiązanie odpowiednie w przypadku braku funkcjonalności w gotowych systemach. Nie każde przedsiębiorstwo ma identyczne potrzeby, które można zaspokoić tym samym rozwiązaniem. Stworzenie własnej aplikacji gwarantuje otrzymanie tylko tych funkcji, które są potrzebne, a także pozwala dalej rozwijać aplikację w dłuższej perspektywie czasowej.  


Osiągnięte cele i korzyści

Jakie korzyści otrzymano w wyniku współpracy:

  • Stworzenie profesjonalnego systemu do obsługi sieci komisów stosunkowo małym kosztem dzięki wykorzystaniu gotowych rozwiązań (Subiekt - PrestaShop) zintegrowanych i rozszerzonych przez specjalistów z QBICO
  • Uporządkowanie polityki cenowej we wszystkich placówkach
  • Oszczędność czasu i pieniędzy związana z wyeliminowaniem żmudnych czynności takich jak ręczne wprowadzanie produktów do sklepu internetowego. 
 
Aplikacja umożliwia skup towaru, rezerwacje towaru, zarządzanie klientami i katalogiem produktów.

System integrujący Subiekta i  PrestaShop wyposażony w funkcje dostosowane do wymagań  sieci komisów gier video.

Profil Klienta  gamesector

Firma Gamesector specjalizuje się w sprzedaży gier komputerowych i tradycyjnych oraz akcesoriów. Na rynku działają 2 oddziały stacjonarne oraz niedawno otwarty sklep internetowy. Firma aktywnie działa organizując turnieje gier, uczestnicząc w targach i konwentach miłośników gier.

Firma realizująca projekt   QBICO_bannerLogo

Wykonujemy projekty informatyczne wspierające biznes w najważniejszych obszarach działalności od 2007 roku. Potwierdzeniem naszych kwalifikacji jest certyfikat Srebrnego Partnera Microsoft, a także referencje od zadowolonych klientów. Oferta obejmuje aplikacje Business Intelligence, oprogramowanie na zamówienie, integracje systemów i inne usługi programistyczne. Nasze doświadczenie projektowe pozwala bez trudu współpracować z Klientami z Polski i zagranicy - (offshore/nearshore).

KONTAKT