Case study - utrzymanie i optymalizacja systemu BI dla lidera rynku turystycznego

Specyfika projektu

Przedmiot: Utrzymanie i optymalizacja systemu BI.
Branża: Turystyka.
Usługa: Utrzymanie i rozwój oprogramowania. 
Klient: Travelplanet.pl
Lokalizacja: Polska
Czas realizacji: 2011 - obecnie
Najważniejsze narzędzia i technologie: ASP.NET, Reporting Services, Microsoft SQL Server 2005
Realizacja: QBICO


Cel projektu

Celem projektu jest zapewnienie poprawnego działania systemu Business Intelligence i dostosowanie go do zmieniających się uwarunkowań biznesowych.

O projekcie

Dla firmy Travelplanet.pl, która posiada prawie 30 Salonów Podróży w największych miastach Polski oraz tysiące klientów online istotne jest, aby system BI był niezawodny i zaspokajał potrzeby informacyjne osób decyzyjnych. W trakcie wieloletniej współpracy z Travelplanet.pl, specjaliści Qbico świadczyli usługi Business Intelligence z zakresu:
 
  1. Projektowania nowych obszarów danych i funkcjonalności, m.in: dotyczących raportowania obszaru CRM, analiz wpływów i wydatków, urlopów pracowników, wyników przeprowadzonych ankiet itp. W ten sposób Klient otrzymał wsparcie w ważnych obszarach działalności.
  2. Optymalizacji działania raportów i procesów ETL.
  3. Rozwiązywania problemów użytkowników biznesowych i diagnozowanie niezgodności.
  4. Raportów na życzenie – tworzenie raportów z wybranych przez Klienta danych. Personalizowane raporty dostarczają dokładnie takich informacji, jakich potrzebuje Klient i ułatwiają podejmowanie decyzji. Dzięki temu system BI jest naprawdę użytecznym narzędziem.
 
591,06 mld USD
wartość rynku usług
outsourcingowych w Polsce
              ABSL na pdst.IDC, 2013

Usługi Business Intelligence

To wsparcie fachowców na każdym etapie życia systemu BI, od analizy wstępnej wymagań poprzez implementację, aż do utrzymania. Podstawowym celem świadczenia usług jest zapewnienie poprawnego i nieprzerwanego działania systemu, jak również jego dalszy rozwój, co pozwala na efektywne wykorzystywanie systemu w dłuższej perspektywie czasowej bez względu na zmiany, jakie przechodzi firma. Zastosowanie outsourcingu IT powoduje, że Klient nie angażuje własnych zasobów kadrowych, co pozwala na redukcję kosztów przy zachowaniu wysokiej jakości usług.  


Osiągnięte cele i korzyści

Współpraca z QBICO zaowocowała realizacją celu projektu i przyniosła szereg korzyści dla Klienta:

  • Usprawnienie procesów biznesowych i podejmowania decyzji dzięki stworzeniu dostępu do cennych danych w systemie BI.
  • Zapewnienie ciągłości w funkcjonowaniu systemu.
  • Dokładne raporty, przygotowane według preferencji Klienta dla podejmowania lepszych decyzji. 
  • Sposób na zmniejszenie kosztów organizacji dzięki powierzeniu kosztownych działań z zakresu kontroli systemu BI doświadczonemu Partnerowi biznesowemu.
  • Skupienie na kluczowych celach firmy dzięki zleceniu zadań związanych z Systemem BI wykwalifikowanym fachowcom.
Microsoft SQL Server

1. System BI używany przez Travelplanet.pl to Microsoft SQL Server.

Profil Klienta  travelplanet

Firma Travelplanet.pl działa na polskim rynku od 2001 roku oferując sprzedaż wycieczek, biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych wraz z usługami dodatkowymi. Firma jest zdobywcą wielu nagród, m.in. w kategorii „Turystyka w Internecie”. Spółka posiada prawie 30 Salonów Podróży na terenie Polski. Travelplanet.pl to firma, która gwarantuje udane i bezpieczne wakacje.

Firma realizująca projekt   QBICO

Od 2007 roku wykonujemy projekty informatyczne wspierające biznes w najważniejszych obszarach działalności. Potwierdzeniem naszych kwalifikacji jest certyfikat Srebrnego Partnera Microsoft, a także referencje od zadowolonych Klientów. Oferta obejmuje aplikacje Business Intelligence, oprogramowanie na zamówienie, integracje systemów i inne usługi programistyczne. Nasze doświadczenie projektowe pozwala bez trudu współpracować z Klientami z Polski i zagranicy (w trybie offshore/nearshore).

KONTAKT