Tableau bez licencji

Czy wszyscy w firmie muszą mieć wykupioną licencję Tableau?

Bardzo często spotykamy się z następującym pytaniem: Jak współdzielić dane z Tableau z osobami, które nie mają przypisanej licencji? 

Istnieją trzy podstawowe sposoby współdzielenia informacji o Tableau z osobami nieposiadającymi przypisanej licencji Tableau:
  • Przypadek 1. Dana osoba ma przypisaną licencję Tableau Server, a nie ma przypisanej licencji Tableau Desktop.
W tym przypadku użytkownik może przy pomocy swojej przeglądarki konsumować raporty przygotowane przez innych użytkowników. Jest mitem przekonanie, że wszyscy w firmie muszą posiadać Tableau Desktop.

Pobierz wersję demonstracyjną Tableau Desktop
  •  Przypadek 2. Dana osoba nie ma przypisanej żadnej licencji (ani Desktop, ani Server).
Użytkownik taki może otrzymać maila z raportem przygotowanym w Tableau Desktop i otworzyć go w darmowym programie Tableau Reader
  • Przypadek 3. Dana osoba nie ma przypisanej żadnej licencji (ani Desktop, ani Server) a poufność danych nie jest problemem.
Jeśli poufność danych nie jest wymogiem, można opublikować przy pomocy Tableau Public dane w przestrzeni wspólnej. W konsekwencji będą one widoczne dla wszystkich, którzy mają dostęp do Internetu i przeglądarki. Przykłady takich danych można znaleźć tutaj.  

Pobierz wersję demonstracyjną Tableau Server

Więcej informacji na temat Tableau, jak i film prezentujący możliwości produktu znajdziecie klikając tutaj.

QBICO jest oficjalnym Partnerem handlowo - wdrożeniowym lidera produktów do wizualizacji i analizy danych - amerykańskiej firmy Tableau.

Dowiedz się, jak firma doradcza Gartner oceniła Tableau na tle konkurencji

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i uzyskać fachową poradę na temat analizy i współdzielenia danych z wykorzystaniem narzędzi Tableau.

Powiązane artykuły:

Wyznaczanie centyli w Tableau
Raport z danymi na mapie Polski