Blog

09.05.2024

Pamiętnik młodego analityka – 1. Trudna codzienność bez hurtowni danych

Jak wygląda przygotowanie danych w firmie, w której nie funkcjonuje hurtownia danych? Sprawdź, jak z wyzwaniem poradził sobie nasz młody analityk.
07.05.2024

Raportowanie czasu pracy – rozliczanie kosztów praw autorskich

Właściciele firm często poszukują sposobu na zwiększenie wartości wynagrodzeń pracowników. Jedną z nieoczywistych możliwości jest skorzystanie z opcji zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pracownika 50% wartości wynagrodzenia związanego z prawami autorskimi.
26.04.2024

Prace rozwojowe jako składnik Wartości niematerialnych i prawnych (WNiP)

W ramach działalności firm istnieje możliwość, a czasem również konieczność, traktowania wytworzonych rozwiązań jako elementów majątku (aktywów). Od strony finansowej oznacza to uznanie wytworzonego oprogramowania za składnik Wartości niematerialnych i prawnych (WNiP).
11.03.2024

Anonimizacja danych osobowych – przewodnik po wymaganiach RODO

Anonimizacja danych osobowych to jedna z czynności, która umożliwia udostępnianie przykładowych informacji partnerom biznesowym w procesie ustalania szczegółów projektów. Anonimizacja danych oznacza nieodwracalne uniemożliwienie identyfikacji osoby, której informacje dotyczyły.
01.03.2024

Język DAX Power BI – czym jest i do czego służy?

Na podstawowym poziomie język DAX jest stosunkowo łatwy do opanowania, jednak zaawansowane działania, takie jak konteksty wykonania, iteracje czy też propagowanie kontekstów są zdecydowanie bardziej skomplikowane.
27.12.2023

Podsumowanie roku 2023 w QBICO

Co wydarzyło się w QBICO w 2023 roku?
20.11.2023

Analiza ewidencji czasu pracy – metody, narzędzia i korzyści

W erze dynamicznej gospodarki i rosnącej konkurencji, skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi staje się kluczowym elementem sukcesu każdej organizacji. Jedną z podstawowych praktyk, które umożliwiają optymalizację i monitorowanie efektywności pracy, jest analiza ewidencji czasu pracy.
21.09.2023

Data Governance – Czy dane mogą być aktywem?

Upublicznienie technologii bazującej na LLM1 i chatbot2 budzą nadzieję na uzyskanie jakości danych na poziomie gwarantującym możliwość zastosowania danych do automatyzacji procesów biznesowych bez czynnika ludzkiego.
25.07.2023

Hurtownie danych – jak zamienić chaos informacji w porządek?

O charakterystyce i zaletach hurtowni danych mówili eksperci QBICO na trzecim z webinarów serii Business Intelligence przy kawie.
17.05.2023

Bieg Firmowy 2023 – wizualizacja wyników w Power BI

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Biegu Firmowego 2023 zwizualizowanymi przy pomocy Microsoft Power BI.