MS Power BI

Microsoft Power BI to profesjonalne oprogramowanie klasy Business Intelligence z oferty firmy Microsoft, pozwalające na przeprowadzanie zaawansowanych analiz biznesowych przy użyciu elastycznych i intuicyjnych narzędzi. QBICO, jako Microsoft Power BI Partner, pomoże Ci sprawnie przejść przez proces wdrożenia programu i maksymalnie wykorzystać jego potencjał poprzez szkolenia pracowników.

 

Oprogramowanie to umożliwia wizualizację danych oraz monitorowanie kluczowych wskaźników efektywności za pomocą zróżnicowanych pulpitów menadżerskich składających się m.in. z wykresów, raportów, tabel oraz grafów, co pozwala na łatwiejsze przyswojenie informacji, a także sprawne wyciągnięcie wniosków, co w konsekwencji skutkuje lepszymi decyzjami biznesowymi podejmowanymi przez kadrę menadżerską.

Automatyzacja procesów biznesowych realizowana przy pomocy tego narzędzia powoduje także znaczną oszczędność czasu oraz zasobów – zarówno tych finansowych, jak i kadrowych.

Zobacz przykładowy raport

 

Poniżej możesz zapoznać się z przykładowym raportem w Power BI przygotowanym przez naszych specjalistów od analizy i wizualizacji danych. Raport ten zawiera między innymi parametry dotyczące wartości i ilości sprzedaży, zysków, a także Klientów oraz szczegółów zamówień. Na kolejnych ekranach tego pulpitu menadżerskiego znajdują się zarówno wskaźniki KPI, kilka różnych typów wykresów, tabela oraz mapa. Opublikowane wykresy są interaktywne, i zachęcamy do zapoznania się z raportem we własnym zakresie:

 

Dlaczego Power BI?

 

Firma Microsoft od kilkunastu lat nieprzerwanie jest liderem branży w obszarze narzędzi Business Intelligence i analityki danych. Dowodem na to jest raport przygotowywany corocznie przez firmę badawczą Gartner, w którym to właśnie Power BI znajduje się na pierwszym miejscu ze znaczną przewagą nad konkurencją. Wynika to między innymi z tego, że Power BI oferuje dużo większe możliwości dostosowania niż alternatywne rozwiązania jak Tableau czy Qlick.


Dystrybuuj analizy i uzyskuj do nich dostęp w dowolnym miejscu, korzystając z programu Power BI Desktop i usługi Power BI Pro. Współpracuj i twórz raporty ze współpracownikami, a następnie publikuj i udostępniaj te raporty w dowolnym czasie i miejscu oraz na dowolnym urządzeniu.

Stawiamy na jakość danych

 

Bardzo często w przypadkach, kiedy do raportowania lub wizualizacji wykorzystywane jest wiele zróżnicowanych źródeł danych, optymalnym rozwiązaniem jest stworzenie na początku wspólnego repozytorium w postaci na przykład hurtowni danych. Następnie to repozytorium staje się źródłem danych zasilających bezpośrednio Power BI. Taka architektura pozwala utrzymać większy porządek oraz przejrzystość w danych, co z kolei przekłada się na jakość samych raportów oraz pulpitów menadżerskich.

 

Przykładowe źródła danych do integracji w Power BI

Hurtownie danych
Arkusze Excel
Active Directory
Systemy ERP

Google Analytics
Sharepoint
Baza danych SQL
Dynamics 365

Podsumowanie

 

Jeżeli w Twojej firmie lub projekcie borykasz się z niedoskonałym, manualnym raportowaniem, albo masz potrzeby w zakresie wizualizacji danych to Power BI może okazać się idealnym rozwiązaniem. Profesjonalne wsparcie i opieka specjalistów z QBICO pozwoli Ci przejść przez proces wdrożenia w dynamiczny sposób, i szybko uzyskać pełną wartość z usprawnionego raportowania.

Najczęściej zadawane pytania

Poza wsparciem w zakresie raportowania czy wizualizacji danych, jako Partner firmy Microsoft oferujemy również licencję na oprogramowanie. Do wyboru użytkowników jest bezpłatna wersja Power BI Desktop, usługa Power BI Pro w cenie 9,99$ miesięcznie za użytkownika, oraz Power BI Premium. Licencja Premium jest rozliczana według dedykowanych zasobów obliczeń i magazynu w chmurze, i wiąże się ze znacznie większymi kosztami niż wersja Pro. Cennik oraz porównanie tych modeli można znaleźć na stronie producenta. Warto także wspomnieć, że licencja Power BI Pro znajduje się w w pakiecie Office 365 Enterprise w wersji E5, także użytkownicy posiadający już ten pakiet nie muszą ponosić dodatkowych kosztów tej licencji.

Projekty w QBICO realizujemy zgodnie z metodologią zwinnego zarządzania projektami oraz dobrymi praktykami pracy z danymi (https://www.dataopsmanifesto.org/). Do każdego projektu dobierany jest zespół dopasowany kompetencjami oraz rozmiarem do aktualnego zapotrzebowania Klienta. Na początku zapraszamy do rozmowy lub na krótkie spotkanie online, podczas którego mamy możliwość zapoznać się z Państwa problemami, oraz zaproponować adekwatne i optymalne rozwiązania.

Power BI umożliwia dostęp do danych z poziomu setek obsługiwanych lokalnych źródeł danych i źródeł w chmurze, takich jak usługi Dynamics 365, Salesforce, OneDrive, Azure SQL DB czy programy Excel i SharePoint.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Jeżeli chciałbyś wdrożyć oprogramowanie Microsoft Power BI i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza kontaktowego.