Automatyzacja rozliczeń

Automatyzacja rozliczeń to rodzaj optymalizacji pozwalający za pomocą integracji systemów i aplikacji realizować rozliczenia bez konieczności angażowania zasobów kadrowych oraz tworzenia manualnie cyklicznych raportów, obarczonych ryzykiem błędu ludzkiego.

Automatyzacja rozliczeń może być realizowana na przykład w taki sposób, że nasza aplikacja łączy się z systemem źródłowym Klienta na podstawie danych zapisanych w relacyjnej bazie danych, automatycznie wystawia w systemie ERP dokumenty rozliczeniowe, a następnie tworzy szczegółowe arkusze kalkulacyjne z serwera raportowego przez API Reporting Services. Tak utworzone dokumenty oraz raporty są również dystrybuowane w sposób automatyczny, dzięki czemu mamy możliwość przeprowadzenia automatyzacji całego procesu rozliczeń.

Zalety automatycznych rozliczeń

 

Wśród niewątpliwych zalet wdrożenia automatyzacji rozliczeń na pierwszym miejscu znajduje się oszczędność zasobów zarówno kadrowych jak i finansowych naszego Klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy nie muszą już dłużej manualnie przygotowywać czasochłonnych raportów, co pozwala również na wyeliminowanie ryzyka błędu ludzkiego.

Tego rodzaju rozwiązanie znacznie zwiększa kontrolę nad całym procesem rozliczeń, a utworzone wspólne repozytorium danych staje się źródłem prawdy dla użytkowników biznesowych, i umożliwia optymalizację procesów finansowych w organizacji.

Najczęściej zadawane pytania

Nasze projekty realizujemy zgodnie z metodyką zwinnego zarządzania projektami, dlatego też pierwszym krokiem jest zawsze rozmowa lub spotkanie online z Klientem, podczas której mamy możliwość zapoznać się z charakterystyką projektu i postawionymi wyzwaniami. Następnie proponujemy optymalne rozwiązanie wraz z wyceną, i rozpoczynamy współpracę. pracujemy w 1-2 tygodniowych sprintach, w których rozliczamy się za realnie poświęcony czas i zasoby.

Wśród wykorzystywanych przez nas technologii znajdują się między innymi Microsoft SQL Server, Reporting Services a także autorskie rozwiązania QBICO utworzone w języku C#.

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od zakresu realizowanego projektu, rozmiaru danych, oraz stopnia złożoności postawionych problemów. Natomiast warto mieć na uwadze, że wdrożenie automatyzacji rozliczeń pozwala na oszczędzenie zarówno zasobów kadrowych jak i finansowych, dlatego też w większości przypadków jest to opłacalne rozwiązanie.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Jeśli chciałbyś zautomatyzować rozliczeń w swojej organizacji skontaktuj się z nami przy pomocy formularza kontaktowego, a nasi konsultanci doradzą Ci optymalne rozwiązanie.