Kolejne spotkanie online z serii BI przy kawie poświęcone będzie tematowi Power BI On-Premises. Nasi eksperci opowiedzą o drodze, którą należy przejść od Microsoft Reporting Services do Power BI Report Server. Przyjrzymy się również architekturze rozwiązań oraz przybliżymy podstawowe definicje, które ułatwią nam poruszanie się w temacie. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, z jakimi wyzwaniami związane jest wdrożenie i korzystanie z Power BI w wersji On-Premises, a także poznają korzyści oraz zagrożenia tego rozwiązania. Na koniec, zgodnie z tradycją, przewidujemy sesję pytań do naszych ekspertów, którzy rozwieją wątpliwości związane z tematem poruszanym na spotkaniu.

 

Zapisz się na WebCast

1. Agenda spotkania

  • 1. Od Microsoft Reporting Services do PowerBI Report Server
  • 2. Architektura i podstawowe definicje
  • 3. PowerBI Report Server – zaglądamy pod maskę
  • 4. Migracja z chmury
  • 5. Migrujemy w chmury
  • 6. Kiedy (nie) warto zejść z chmur na ziemię
  • 7. Q&A

2. Prowadzący spotkanie

Dr Maciej Kiewra – Prezes Zarządu firmy QBICO, konsultant Business Intelligence z wieloletnim doświadczeniem akademickim oraz zawodowym.


Kamil Szpyrka – Ekspert w tworzeniu systemów Business Intelligence, z doświadczeniem w sektorze finansowym, specjalizujący się w narzędziu Microsoft Power BI.
 


Magdalena Kluba – Młodszy Specjalista ds. sprzedaży usług oraz produktów Business Intelligence w QBICO.

 

3. Ważne informacje

Spotkanie odbędzie się 24.06 o godz. 12:00 za pośrednictwem aplikacji MS Teams. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na nie za pomocą udostępnionego formularza. Po dokonaniu zapisu otrzymają Państwo zaproszenie na spotkanie w wiadomości mailowej.

Dla wszystkich chętnych uczestników wydarzenia przewidziane jest udostępnienie testowych licencji office 365 w wersji E5, umożliwiające sprawdzenie, jak działa oprogramowanie Microsoft Power BI w praktyce.

Dodatkowe pytania dotyczące wydarzenia można przesyłać na adres qbico@qbico.pl

Zapisz się na WebCast

Autor wpisu: Marek QBICO