Chcesz poznać świat Business Intelligence i analizy danych, oraz zdobyć wiedzę, która pozwoli Ci zamienić chaos informacyjny w organizacji w porządek? Dołącz do kolejnego webinaru QBICO z serii BI przy kawie!

Podczas następnego spotkania ponownie skupimy się na temacie modelowania danych w języku DAX. Szczególną uwagę zwrócimy na funkcję CALCULATE, wraz z wyrażeniami logicznymi i formułami. Opowiemy także o przydatnych skrótach klawiszowych, jakie możecie znaleźć w narzędziu Microsoft Power BI. Na koniec spotkania jest przewidziana sesja pytań i odpowiedzi, podczas której będzie możliwość przedyskutowania kwestii poruszanych na spotkaniu z naszymi Ekspertami.

 

Zapisz się na WebCast

1. Agenda spotkania

  • 1. Kontekst w formułach języka DAX
  • 2. Funkcja CALCULATE
  • 3. Wyrażenia logiczne jako filtry funkcji CALCULATE
  • 4. Formuły jako filtry funkcji CALCULATE
  • 5. Przydatne skróty klawiszowe w DAX
  • 6. Q&A

2. Prowadzący spotkanie

Kamil Szpyrka – Ekspert w tworzeniu systemów Business Intelligence, z doświadczeniem w sektorze finansowym, specjalizujący się w narzędziu Microsoft Power BI.


Marek Koprowski – Specjalista ds. marketingu i sprzedaży usług oraz produktów Business Intelligence w QBICO
 


Ewelina Cios – Specjalistka ds. opracowywania i rozwoju rozwiązań Business Intelligence z użyciem narzędzia Microsoft Power BI.

 

3. Ważne informacje

Spotkanie online odbędzie się w piątek 29.04 w godzinach 12:00-13:15, a na koniec wydarzenia jest przewidziana sesja pytań i odpowiedzi (Q&A), podczas której uczestnicy WebCastu będą mieli okazję do zadawania pytań skierowanych do naszych Ekspertów dotyczących prezentowanego tematu.

Dla wszystkich chętnych uczestników wydarzenia przewidziane jest udostępnienie testowych licencji office 365 w wersji E5, umożliwiające sprawdzenie jak działa oprogramowanie Microsoft Power BI w praktyce.

Zapisz się na wydarzenie klikając poniższy przycisk i wprowadź potrzebne dane, a link do spotkania przyjdzie w wiadomości email.

Dodatkowe pytania dotyczące wydarzenia można przesyłać na adres qbico@qbico.pl

Zapisz się na WebCast

Autor wpisu: Marek QBICO