Nagrania ze spotkań BI przy kawie

Rozpoczynamy publikacje nagrań z minionych wydarzeń cyklu Business Intelligence przy kawie. Na naszym blogu sukcesywnie będą pojawiać się materiały, które uczestnicy serii mieli okazję przyswoić w trakcie piątkowych spotkań. Na dobry początek, zachowując chronologię źródeł, przedstawiamy nagranie z pierwszego webinaru cyklu BI przy kawie (ówcześnie Power BI przy kawie), który nosił tytuł: „Od arkusza EXCEL, do nowoczesnego raportu Power BI w godzinę”. Spotkanie miało charakter praktyczny, a eksperci QBICO skupili się na zaprezentowaniu podstawowych możliwości narzędzia Microsoft Power BI i pokazaniu jego przewagi nad tradycyjnymi metodami wizualizacji danych.

BI przy kawie 1 – Od arkusza Excel do nowoczesnego raportu w Power BI w godzinę

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać Power BI. Wśród argumentów pojawiły się takie zalety, jak łatwość obsługi czy przejrzysty interfejs. Power BI pozwala również na pobieranie danych z wielu różnych źródeł, od plików lokalnych, przez bazy danych po usługi chmurowe. Dla potwierdzenia argumentacji, eksperci QBICO zaprezentowali krok po kroku scenariusz budowania raportu, począwszy od instrukcji importowania danych z pliku Excel. W kolejnym etapie przedstawiony został sposób na budowanie modelu danych, który umożliwia proste i intuicyjne raportowanie. Głównym punktem prezentacji była instrukcja tworzenia wizualizacji w Power BI oraz udostępniania ich w organizacji za pośrednictwem usługi Power BI Service.

Dowiedz się, jak stworzyć raport w Power BI krok po kroku

Cykl webinarów Business Intelligence przy kawie

BI przy kawie to cykl webinarów, które firma QBICO organizuje od września 2021 roku. Na spotkaniach eksperci QBICO poruszają tematy z szerokiego obszaru Business Intelligence, od praktycznego użycia narzędzia Power BI, przez wątki architektoniczne oraz biznesowe. Wydarzenia BI przy kawie zazwyczaj przypadają na ostatnie piątki miesiąca i trwają około 1,5 h. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań na koniec każdego spotkania, dzięki czemu nierzadko między prelegentami a widzami wywiązuje się ciekawa dyskusja. Społeczność BI przy kawie tworzą, między innymi: developerzy, analitycy danych, controllingowcy. Wartościową wiedzę z naszych spotkań mogą czerpać również przedstawiciele stanowisk wysokiego szczebla, którzy na co dzień podejmują kluczowe dla organizacji decyzje.

Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami cyklu BI przy kawie, obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.
Facebook
Linkedin

Autor wpisu: Magdalena Kluba