Analiza ewidencji czasu pracy

W obecnych czasach, przepisy prawne nakładają na przedsiębiorstwa obowiązek ewidencjonowania czasu pracy swoich pracowników, niezależnie od ich liczby. Aby ułatwić ten proces, na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, takich jak programy do śledzenia czasu, znane również jako time trackery.

Samo zbieranie danych za pośrednictwem skutecznego narzędzia ewidencji czasu pracy to tylko pierwszy krok. Kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie tych informacji w celu usprawnienia funkcjonowania firmy. Właśnie w tym miejscu pojawia się rozwiązanie raportowania opracowane przez Qbico.

Oferujemy doradztwo w zakresie raportowania ewidencji czasu pracy. Przeprowadzamy analizy dotychczasowych rozwiązań, których efektem jest stworzenie lub udoskonalenie systemu rejestracji oraz raportowania godzin pracowników. Posiadamy zestaw predefiniowanych raportów oraz własne narzędzie do ewidencji czasu pracy, które udostępniamy w modelu abonamentowym. Usprawnienie procesu niesie ze sobą szereg korzyści dla organizacji i pozwala na świadome zarządzanie godzinami pracowników.

zegar - analiza ewidencji czasu pracy

Potrzeba biznesowa

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa każde przedsiębiorstwo, które zatrudnia nawet jednego pracownika, jest zobowiązane do ewidencjonowania czasu pracy. Na rynku istnieje bardzo wiele rozwiązań pozwalających na zdigitalizowanie tego procesu przez programy, które na świecie znane są pod angielską nazwą time tracker. W Polsce przyjęło się określenie rejestrator czasu pracy, w skrócie: RCP.
Nie wszyscy jednak wiedzą, że poprawnie wdrożone narzędzie RCP jest kopalnią wiedzy nie tylko o wydajności i kondycji pracowników i poszczególnych działów, ale także całej firmy.

Kto może mieć taką potrzebę?

Działy kadr (ang. Human Resources), dział finansów i controllingu, dyrektorzy, członkowie Zarządu.
Analiza ewidencji czasu pracy szczególnie ważna jest w firmach usługowych, w których czas pracy personelu jest “sprzedawany” klientom, a wydatki na wynagrodzenia są jedną z głównych pozycji kosztowych. Do takich branż należy zaliczyć: kancelarie prawne, firmy informatyczne – szczególne pracujące w modelu body leasing, outsourcing, staff augmentation, agencje ochrony, agencje pracy tymczasowej, domy mediowe, itp.
W organizacjach o takim profilu analiza ewidencji czasu pracy jest niezbędna, gdyż wyżej wspomniane dane mają kolosalny wpływ na wyniki finansowe firmy.

Model sprzedaży

Jeśli jesteś zainteresowany usprawnieniem procesu raportowania czasu pracy w swojej organizacji, zapraszamy do kontaktu. Po wypełnieniu darmowej ankiety otrzymasz ofertę na usługą doradczą, wdrożenie lub abonament, w zależności od wyników bezpłatnej analizy potrzeb.

Korzyści dla klienta

  • Wiedza o kondycji i wydajności pracowników, działów i zespołów
  • Raportowanie i przewidywanie kosztów pracy
  • Bieżące monitorowanie utylizacji (stosunku godzin płatnych do wszystkich godzin rejestrowanych przez pracowników)
  • Wyznaczanie rzeczywistego kosztu każdego pracownika w ujęciu godzinowym, dziennym, tygodniowym, miesięcznym itp.
  • Analiza trendów i danych historycznych
  • Wskazywanie pracowników potencjalnie wypalonych, zdemotywowanych lub pragnących opuścić organizację
  • Raportowanie oparte o Microsoft Power BI – narzędzie, które jest niekwestionowanym liderem rozwiązań klasy Business Intelligence

Gdzie dowiedzieć się więcej?

https://www.pip.gov.pl/pl/porady-prawne/czas-pracy/18766,ewidencjonowanie-czasu-pracy.html

Zobacz przykładowy raport na temat ewidencji czasu pracy

 

Poniżej znajdziesz przykładowy raport w Microsoft Power BI dotyczący ewidencji czasu, który został stworzony przez naszych specjalistów ds. analizy i wizualizacji danych. Wykresy w raporcie są interaktywne, więc zachęcamy do eksploracji raportu samodzielnie:

 

Analiza Ewidencji Czasu Pracy – FAQ

Nie ma takiej potrzeby. Specjaliści QBICO są w stanie zintegrować raporty Power BI z dowolnym narzędziem, które udostępnia wymianę danych z zewnętrznymi systemami (CSV, JSON API, SOAP API, widoki w bazach danych itp.)

Nie jest to konieczne, pod warunkiem, że obecnie stosowane rozwiązanie gromadzi wszystkie niezbędne dane.

QBICO dokłada starań, aby przetwarzać dane osobowe swoich klientów zgodnie z najlepszymi praktykami RODO. Z każdym klientem podpisujemy umowę powierzenia, która szczegółowo określa zakres odpowiedzialności każdej ze stron.

Stosowane rozwiązanie może być dostępne zarówno w chmurze, jak i lokalnie.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Jeżeli potrzebujesz pomocy z zakresu analizy ewidencji czasu pracy skontaktuj się z nami i pomożemy rozwiązać Twoje problemy i doradzimy najlepsze rozwiązania.