Bieg firmowy 2021 – wizualizacja danych w Microsoft Power BI

 

 

Kilka najważniejszych informacji

W dniu 22.05.2021 miała miejsce XVI edycja Biegu Firmowego 2021, czyli wydarzenia z pogranicza świata biznesu oraz sportu organizowanego przez Fundację Everest. Była to XV edycja tego wydarzenia, w której wzięło udział aż 10 560 uczestników. Co prawda niestety w tej edycji ponownie nie mieliśmy okazji spotkać się wszyscy razem na Wrocławskim Stadionie, lecz nawet pandemia nie powstrzymała wytrwałych uczestników przed wzięciem udziału w biegu, który odbył się w formule zdalnej. Bieg z zachowaniem reżimu sanitarnego był możliwy do przeprowadzenia dzięki aplikacji Activy, która pomogła w zmierzeniu przebiegniętych tras oraz czasu, jaki uczestnicy potrzebowali na ukończenie biegu.

 

Szczytny cel wydarzenia

W XXI wieku społeczna odpowiedzialność biznesu (tzw. CSR) stała się coraz istotniejszym elementem zarządzania organizacją. Bieg firmowy jest wydarzeniem, któremu oprócz jednoczenia uczestników we wspólnym wysiłku przyświeca szczytny, charytatywny cel. Tym celem jest wsparcie finansowe dla Podopiecznych Fundacji, których jest aż 39! Jak możemy dowiedzieć się na stronie Biegu Firmowego, na chwilę obecną Podopiecznym została przekazana znaczna kwota 1 112 055 zł. Wsparcia dla Podopiecznych można udzielać również bezpośrednio poprzez wpłacenie darowizny na stronie Biegu Firmowego.

 

Wizualizacja danych w Power BI

W związku z tym, że firma QBICO kolejny rok z rzędu uczestniczyła w biegu, a na co dzień zajmujemy się analizą i przetwarzaniem danych, postanowiliśmy zaprezentować wyniki biegu w przystępny sposób, i przygotować krótki raport z wizualizacją dla uczestników. Raport został przygotowany z wykorzystaniem narzędzia Microsoft Power BI.

W raporcie możemy znaleźć:

 • Panel główny – przedstawia pięć najważniejszych wskaźników KPI Biegu Firmowego oraz wykres wstążkowy z liczbą uczestników.
 • Panel wyników – zawiera tabele zawierające szczegółowe wyniki wraz z możliwością wyszukiwania.
 • Panel statystyk – zawierający takie statystyki jak średnia prędkość, tempo oraz czas uczestników.
 • Panel firm – w postaci mapy drzewa przedstawiającej 20 firm z największą ilością drużyn i ich wyniki.
 • Panel imienników – tabele agregujące wyniki według imienników oraz firm.
 •  

  Zapraszamy do zapoznania się z wynikami:

   

   

  Drużyna QBICO

  Nasza firmowa drużyna wystąpiła pod nazwą QBICO i udało nam się uzyskać łączny czas 2:16:29, co pozwoliło na zajęcie 144 miejsca w kategorii drużyn męskich. Jako QBICO bierzmy udział w biegu firmowym już od wielu lat i chętnie wspieramy i promujemy to przedsięwzięcie. W edycji 2021 również bawiliśmy się świetnie, pomimo braku możliwości pobiegnięcia „ramię w ramię” całą drużyną i mamy nadzieję, że już w kolejnych edycjach spotkamy się wszyscy razem.

   

  Dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok!

  Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w Biegu Firmowym po raz kolejny i zachęcamy wszystkich czytelników, którzy jeszcze nie mieli okazji do wzięcia udziału w tym wydarzeniu do utworzenia drużyny i konkurencji w następnych edycjach. Jest to świetna okazja zarówno do firmowej integracji, zdrowego ruchu oraz spełnienia dobrego uczynku. Natomiast wszystkie osoby potrzebujące pomocy z wizualizacją danych lub raportowaniem zapraszamy do kontaktu.

  Autor wpisu: Marek QBICO