Bieg Firmowy 2023 – wizualizacja wyników w Power BI

 

 

Bieg Firmowy z udziałem QBICO

Od kilku lat obowiązkowym punktem kalendarza majowego dla QBICO jest udział w Biegu Firmowym. Tegoroczna edycja odbyła się 13.05, a lokalizacją stacjonarnych zmagań, podobnie jak w poprzednich latach, był wrocławski Stadion Olimpijski. Tradycją naszej firmy stało się nie tylko uczestnictwo w biegu, ale również przygotowanie dashboardu z wynikami rywalizacji, który dostępny jest poniżej.

 

Wyniki Biegu Firmowego 2023

Dashboard został stworzony przy użyciu programu Microsoft Power BI. Można w nim znaleźć wyniki zespołów, firm, czasy poszczególnych uczestników, a także prędkość, z jaką się poruszali.

Informacje dostępne w raporcie:
– panel główny (wyniki łączone z poszczególnych edycji, najważniejsze wskaźniki Biegu Firmowego)
– panel wyników (tabele ze szczegółowymi wynikami, z podziałem na płeć oraz z możliwością wyszukiwania)
– panel statystyk (średnia prędkość drużyn oraz uczestników z podziałem na płeć)
– panel firm (firmy z największą liczbą drużyn)
– panel imienników (tabele wskazujące średni czas, tempo oraz prędkość poszczególnych imienników)
– panel podziału uczestników ze względu na płeć (proporcje uczestników w poszczególnych drużynach i firmach). Na wizualizacji „Rozkład płci w drużynach” cyfra przy literze K oznacza liczbę kobiet w danej drużynie, a przy literze M – liczbę mężczyzn.
– panel porównawczy (tabela z informacjami, jak dana drużyna wypadła na tle innych)

 

Charytatywne bieganie

Bieg Firmowy organizowany przez Fundację Everest liczy sobie już 11 edycji. Od początku idea pomagania łączona jest z pasją do aktywności fizycznej. Dzięki uczestnictwu setek firm i tysięcy zawodników w biegu, wsparcie finansowe mogą otrzymywać podopieczni Fundacji. Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona była 12 małym bohaterom, którzy zmagają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Środki zebrane przy organizacji Biegu Firmowego pomogą im oraz ich rodzicom w codziennym funkcjonowaniu.

QBICO w Biegu Firmowym

Reprezentacja QBICO mocno postraszyła czołówkę stawki od początku dyktując równe tempo 😉 W końcowej klasyfikacji ogólnej biegu stacjonarnego wyprzedziliśmy prawie 1000 ekip, plasując się na 266. pozycji, natomiast w stawce drużyn mieszanych zajęliśmy mocne, 144. miejsce. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy dołożyć cegiełkę do sukcesu tej wyjątkowej inicjatywy, a przy okazji świetnie się bawić. Jeśli jeszcze nie dołączyliście do Biegu Firmowego, koniecznie zróbcie to w przyszłorocznej edycji!

Wizualizacja danych w Twojej firmie

Przetwarzanie danych to nasza specjalność. Jeśli spodobała Ci się wizualizacja wyników biegu i chciałbyś widzieć podobne efekty dla liczb w swojej organizacji, zapraszamy do kontaktu!

 

Skontaktuj się z nami

Autor wpisu: Magdalena Kluba