Bieg firmowy 2022 – wizualizacja danych w Microsoft Power BI

 

 

Bieg Firmowy – czyli pomagamy aktywnie!

W sobotę 28 maja 2022 odbyła się jubileuszowa, 10. edycja Biegu Firmowego. Do rywalizacji przystąpiło 11 615 zawodniczek i zawodników z 2 220 firm! W tym doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć reprezentacji QBICO, która spisała się bardzo solidnie. Chociaż sportowe emocje wyzwalają w nas potrzebę jak najlepszego zaprezentowania, to nadrzędnym celem imprezy nieustannie pozostaje wsparcie podopiecznych Fundacji Everest.

 

Charytatywny charakter Biegu Firmowego

Bieg Firmowy 2022, tak jak pozostałe edycje, zorganizowany został przez Fundację Everest, która pod swoją opieką ma aktualnie 46 małych pacjentów z niepełnosprawnościami. Dochód z imprezy przekazany na ich leczenie i rehabilitację osiągnął już 1 397 376 zł! Jak zgodnie potwierdzają nasi reprezentanci – każdy kolejny krok na trasie biegu okazywał się lżejszy ze świadomością, że stawia się go w szczytnym celu.

 

Wyniki Biegu Firmowego 2022

Liczby Biegu Firmowego są imponujące; tysiące firm, kilkanaście tysięcy zaangażowanych uczestników, miliony przekazane na konto Fundacji. Do tego dochodzą klasyfikacje drużyn, czasy poszczególnych zawodników oraz zespołów. Jak zapanować nad tym chaosem? Ponieważ jako QBICO na co dzień zajmujemy się porządkowaniem danych, postanowiliśmy, podobnie jak w roku ubiegłym, dołożyć swoją cegiełkę do prezentacji wyników Biegu Firmowego 2022. A oto efekty:

Raport został stworzony przy pomocy narzędzia Microsoft Power BI, a możecie znaleźć w nim:
– panel główny (wyniki łączone z poszczególnych edycji, najważniejsze wskaźniki Biegu Firmowego)
– panel wyników (tabele ze szczegółowymi wynikami wraz z możliwością wyszukiwania)
– panel statystyk (średnia prędkość drużyn oraz uczestników z podziałem na płeć)
– panel firm (firmy z największą liczbą drużyn)
– panel imienników (tabele wskazujące liczby poszczególnych imienników oraz wyniki drużyn)

 

Dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok!

Bieg Firmowy to przede wszystkim idea, która zrzesza ludzi we wspólnym celu. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć w imprezie i czerpać z niej wiele radości. Jesteśmy pewni, że QBICO będzie kontynuować tradycję uczestnictwa w Biegu Firmowym również w przyszłych edycjach. Do zobaczenia za rok!

Jeśli spodobała Ci się wizualizacja wyników biegu i chciałbyś widzieć podobne efekty dla liczb w swojej organizacji, zapraszamy do kontaktu!

 

Skontaktuj się z nami

Autor wpisu: Magdalena Kluba