Podsumowanie roku 2022 w QBICO

Kolejny intensywny rok za nami. W ciągu 12 miesięcy 2022 roku zrealizowaliśmy wiele ciekawych i wymagających projektów, rozwijaliśmy się poprzez udział w szkoleniach, integrowaliśmy na licznych spotkaniach firmowych, a także edukowaliśmy, kontynuując cykl webinarów Business Intelligence przy kawie. Rok 2022 był dla nas wyjątkowy z jeszcze jednego powodu – obchodziliśmy jubileusz 15-lecia istnienia QBICO!

15-lecie istnienia QBICO

Ten wyjątkowy jubileusz świętowaliśmy podczas weekendowego wyjazdu integracyjnego, łącząc przyjemne z pożytecznym. Ponieważ w filozofii QBICO ciągły rozwój zajmuje szczególne miejsce, w harmonogramie naszego spotkania znalazła się przestrzeń na szkolenie z kompetencji miękkich, na którym poszerzyliśmy wiedzę na temat dobrych praktyk organizowania pracy grupowej. Nie zabrakło również wzruszających podsumowań i dobrej zabawy, która doskonale spełniła cel integracyjny wyjazdu.

W ciągu 15 lat istnienia zespół QBICO zrealizował tysiące projektów, wdrażając systemy Business Intelligence dla klientów z różnorodnych branż, tworząc hurtownie danych i automatyzując procesy przetwarzania danych. Zyskaliśmy również grono partnerów biznesowych, czynnie uczestnicząc w życiu branży, poprzez członkostwo w stowarzyszeniach ITCorner oraz SPOD. Chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem realizujemy z kolei poprzez organizowanie cyklu darmowych webinarów BI przy kawie, który dostarcza uczestnikom wartościowej wiedzy z szerokiego obszaru Business Intelligence.

Szkolenia w QBICO

W ciągu roku zorganizowaliśmy aż 3 szkolenia dla pracowników. W związku z reorganizacją struktury firmy, która miała miejsce na początku roku, odbyło się dwudniowe szkolenie dla liderów. Osoby, które na co dzień kierują zespołami, miały okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu motywowania członków grupy i uczenia ich odpowiedzialności. Szkolenie z kompetencji miękkich, które odbywało się w czasie wyjazdu firmowego, było z kolei skierowane do wszystkich pracowników QBICO. Pod koniec roku zorganizowaliśmy również wewnętrzne, kilkugodzinne szkolenie z obsługi Power BI Service, w którym mogli wziąć udział wszyscy członkowie zespołu QBICO.

Tradycją QBICO są również cykliczne spotkania online dla pracowników pod tytułem: „Piątek z technologią”. To idea, która pozwala na sprawne przekazywanie wiedzy i kompetencji wewnątrz organizacji, daje przestrzeń do dyskusji oraz rozwoju.

QBICO i Bieg Firmowy

W maju po raz kolejny reprezentacja QBICO stanęła na starcie Biegu Firmowego. 5-osobowy zespół, na czele z prezesem Maciejem Kiewrą oraz wiceprezesem Jakubem Kubiakiem, spisał się bardzo solidnie, a przede wszystkim, aktywnie wspierał idee pomagania podopiecznym Fundacji Everest. Imponujące liczby Biegu Firmowego zachęciły nas, jako specjalistów od danych, do stworzenia interaktywnej wizualizacji wyników imprezy. Efekty można zobaczyć na naszym blogu: QBICO & Bieg Firmowy.

Webinary BI przy kawie

W 2022 roku zorganizowaliśmy 7 webinarów cyklu Business Intelligence przy kawie, dobijając tym samym do „okrągłej” liczby 10. Uczestnicy mogli posłuchać o następujących tematach:

  • Wstęp do modelowania danych w języku DAX
  • Power BI i Analysis Services: alternatywa czy dopełnienie?
  • Modelowanie danych w języku DAX: funkcja CALCULATE
  • Power BI On-Premises
  • Power BI w Controllingu – przykłady użycia
  • Power BI dla Zarządu – wartościowe dane dla zapracowanych
  • Power BI Embedded – osadzanie raportów w aplikacji zewnętrznej

Więcej informacji na temat cyklu można znaleźć na naszym blogu: Blog QBICO

Zakończenie roku 2022

Grudzień to czas podsumowań i świątecznych spotkań w szerszym gronie. W QBICO, z racji możliwości pracy w trybie zdalnym, znaczna część członków zespołu wykonuje swoje obowiązki poza Wrocławiem. W związku z tym bardzo cenimy każdą okazję do integracji i spotkania. Taka nadarzyła się w związku z organizacją świątecznej kolacji połączonej z podsumowaniem roku. Zespół QBICO stawił się na spotkaniu niemal w komplecie, co stworzyło wyjątkową, właściwą dla tego zimowego okresu atmosferę.

Wszystkim pracownikom, klientom, partnerom QBICO oraz uczestnikom cyklu Business Intelligence przy kawie serdecznie dziękujemy za miniony rok i życzymy Wesołych Świąt. Do zobaczenia w 2023!

Autor wpisu: Magdalena Kluba