Hurtownia danych

O projekcie

Przedmiotem tego projektu było utrzymanie oraz optymalizacja systemu Business Intelligence dla lidera rynku turystycznego.

Firma Travelplanet.pl działa na polskim rynku od 2001 roku oferując sprzedaż wycieczek, biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych wraz z usługami dodatkowymi. Spółka jest liderem branży oraz zdobywcą wielu nagród, m.in. w kategorii „Turystyka w Internecie”.

Dla naszego partnera spółki Travelplanet.pl, która posiada kilkadziesiąt Salonów Podróży w wielu miastach Polski oraz tysiące Klientów online istotne jest, aby system BI był niezawodny i zaspokajał bieżące potrzeby informacyjne osób decyzyjnych. W trakcie wieloletniej współpracy z Travelplanet.pl specjaliści QBICO świadczyli usługi z zakresu Business Intelligence, pomagając rozwiązywać zróżnicowane problemy biznesowe.

Usługi Business Intelligence

To wsparcie fachowców na każdym etapie życia systemu BI, od wstępnej analizy wymagań poprzez implementację rozwiązania, aż do bieżącego utrzymania.

Podstawowym celem świadczenia usług jest zapewnienie poprawnego i nieprzerwanego działania systemu, jak również jego dalszy rozwój, co pozwala na efektywne wykorzystywanie danych zawartych w systemie w dłuższej perspektywie czasowej bez względu na zmiany, jakie przechodzi firma oraz rynek.

Outsourcing IT

Zastosowanie outsourcingu IT powoduje, że Klient nie musi angażować własnych zasobów kadrowych, co pozwala na redukcję kosztów przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

Dostarczamy dynamicznie tworzone zespoły dopasowane rozmiarem i zakresem kompetencji do aktualnych potrzeb naszych Klientów

Taki sposób zwinnej realizacji projektu pozwala otrzymać wysoką jakość usług jednocześnie nie narażając się na wysokie koszty.

Opis współpracy

W trakcie wieloletniej współpracy z Travelplanet.pl, specjaliści QBICO świadczyli usługi Business Intelligence z zakresu między innymi projektowania nowych obszarów danych i funkcjonalności dotyczących raportowania obszaru CRM, analiz wpływów i wydatków, urlopów pracowników, wyników przeprowadzonych ankiet. W ten sposób Klient otrzymał kompleksowe wsparcie w kluczowych obszarach działalności.

QBICO dostarcza także zaawansowane raporty tworzone na życzenie z wybranych przez Klienta danych. Personalizowane raporty dostarczają dokładnie takich informacji, jakich w danym momencie potrzebuje Klient i ułatwiają podejmowanie decyzji. Dzięki temu system BI jest naprawdę użytecznym i zaprojektowanym na miarę narzędziem.

Podczas współpracy w zakresie naszych obowiązków jako dostawcy rozwiązania BI znajdowało się również rozwiązywania problemów użytkowników biznesowych i diagnozowanie niezgodności, a także bieżąca optymalizacja działania raportów i procesów ETL.

Co zostało zrealizowane oraz wdrożone

  • Hurtownia danych
  • Automatyzacja

  • System ZORRO
  • Raportowanie

  • Szkolenia online
  • System do rozliczeń

Osiągnięte cele i korzyści

Optymalizacja biznesowa

Usprawnienie procesów biznesowych i umożliwienie podejmowania lepszych decyzji dzięki stworzeniu dostępu do cennych danych w systemie BI, oraz zapewnienie ciągłości w funkcjonowaniu systemu.

Redukcja kosztów

Zmniejszenie kosztów organizacji dzięki powierzeniu zaawansowanych działań z zakresu kontroli systemu BI doświadczonemu Partnerowi biznesowemu.

Profesjonalne raportowanie

Precyzyjne raporty, przygotowane według wymagań oraz preferencji Klienta, umożliwiające zamianę danych w informacje oraz wiedzę, a w efekcie sprawniejsze zarządzanie.

Sprawdź pozostałe Case Study

HDO
Kierownik działu projektów
VULCAN

Dzięki współpracy z firmą QBICO możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o spójność danych w realizowanych projektach.

Więcej
Automatyzacja rozliczeń
Wicedyrektor ds. rozliczeń
MyBenefit

Proces automatyzacji wdrożony przez firmę QBICO pozwolił nam zaoszczędzić czas i zoptymalizować rozliczenia finansowe w firmie.

Więcej