Rok 2023 w QBICO

Rok 2023 zmierza ku końcowi i skłania nas do przeprowadzania różnego rodzaju podsumowań. Weryfikujemy zrealizowane cele, wykorzystanie budżetu, szukamy przyczyn sukcesów i niepowodzeń. Mamy również okazję do zebrania wspomnień. Rok 2023 był dla QBICO czasem zmian i nowych inicjatyw, ale nasze wartości pozostają niezmienne. Do działania motywuje nas przekonanie, że w danych kryje się wartościowa wiedza, którą pomagamy naszym klientom skutecznie wykorzystywać. Chcemy stale promować najlepsze praktyki związane z przetwarzaniem danych opierając się na wiedzy oraz doświadczeniu.

Przeprowadzka do nowego biura

Rok rozpoczęliśmy przygotowaniami do przeprowadzki. Oficjalne otwarcie nowego biura przy ul. Powstańców Śląskich 121 odbyło się 21 kwietnia. Po raz kolejny mieliśmy okazję do spotkania w większym gronie, również z członkami zespołu spoza Wrocławia. Nowe biuro jest funkcjonalne i bardzo dobrze zlokalizowane, co daje dobrą alternatywę dla pracy zdalnej.

otwarcie biura

Bieg Firmowy 2023 z udziałem QBICO

W maju po raz kolejny wzięliśmy udział w charytatywnym Biegu Firmowym. Poprawiliśmy wynik z zeszłego roku, plasując się na 266. pozycji, natomiast w klasyfikacji drużyn mieszanych zajęliśmy 144. miejsce. Mnogość statystyk zawodów zachęciła nas również do przygotowania raportu z wynikami, który możecie znaleźć na naszym blogu. Przyszłoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco, ponieważ za cel obraliśmy sobie wystawienie więcej niż jednej drużyny. Czy dojdzie do rywalizacji wewnątrz QBICO? Przekonamy się już niedługo ?

bieg firmowy

Wyzwanie Teraz Twój Ruch! ?

Korzyści płynące z integracji poprzez ruch zainspirowały nas do uruchomienia wewnątrzfirmowego projektu dla pracowników. Wyzwanie Teraz Twój Ruch! ? polegało na rejestrowaniu różnorakich aktywności fizycznych za pomocą aplikacji. Zabawa została podzielona na 3 miesięczne etapy, po których wyłaniani byli zwycięzcy w trzech kategoriach: największa liczba przebytych kilometrów, najdłuższy czas spędzony na aktywnościach oraz najlepsze zdjęcie. Po 3 miesiącach uczestnik z największą łączną liczbą pokonanych kilometrów otrzymał zaszczyt wskazania organizacji charytatywnej, którą wsparliśmy finansowo. Wybór Bartka padł na fundację Duch Leona, która wspiera psy ras dużych i olbrzymich w walce z wykluczeniem. Wyzwanie pozwoliło obudzić w wielu z nas sportowe pasje, a także ducha rywalizacji. Duże zainteresowanie zabawą i mnogość korzyści pozwalają podejrzewać, że wyzwanie Teraz Twój Ruch! ? zagości na stałe w kalendarzu QBICO ?

wyzwanie qbico

Rozszerzenie oferty usług QBICO

Obok codziennych prac dla klientów, każdego dnia nasi specjaliści poszukują nowych rozwiązań, które usprawnią procesy przetwarzania danych. Skuteczność utworzonych systemów, aplikacji czy narzędzi najczęściej testujemy wewnątrz organizacji, aby mieć pewność, że nowa usługa spełni wymagania przyszłych użytkowników.

W tym roku rozszerzyliśmy ofertę o kolejne rozwiązania, o których możecie przeczytać na naszej stronie internetowej. Jednym z nich jest Analiza ewidencji czasu pracy, która pozwala zapanować, między innymi, nad danymi dotyczącymi czasochłonności poszczególnych projektów, wydajności pracowników czy działów, a przede wszystkim umożliwia podejmowanie kluczowych dla przedsiębiorstwa decyzji wewnętrznych.

Na stronie internetowej QBICO pojawiła się również oferta dotycząca rozwiązania Power BI Multitenant, które bazuje na technologii Microsoft – Power BI Embedded. Usługa ta pozwala firmom bezpiecznie współdzielić raporty z klientami, partnerami i dostawcami spoza organizacji, bez konieczności zakupu dodatkowych licencji Power BI oraz tworzenia nowych dashboardów.

Kolejną usługą, która dołączyła do oferty QBICO, jest Rozwiązanie hybrydowe, wykorzystujące technologię Power BI Gateway. To idealny sposób dla firm, które potrzebują wizualizować dane z własnej infrastruktury lokalnej przy użyciu Power BI Service, nie martwiąc się o proces migracji.

Zapewniamy, że kolejne przygotowane przez nas rozwiązania usprawniające codzienną pracę z danymi ujrzą światło dzienne w przyszłym roku i będą mogły zaspokoić potrzeby naszych klientów.

Zakończenie roku 2023

wigilia qbico

Wszystkim pracownikom, klientom i partnerom QBICO serdecznie dziękujemy za mijający rok. Mamy nadzieję, że kolejny przyniesie wiele pięknych momentów i okazji do spotkań. Do zobaczenia w 2024!

Autor wpisu: Magdalena Kluba